Jelcz T120 PKS Nowy Sącz

Temat: św. Amon z Toul
Witam! Niedługo mam bierzmowanie i mamy wybrać sobie imiona patronów. Ja zdecydowałem się na imię Amon. Niestety wiem o nim niewiele, nie wiem też czyim jest patronem, znalazłem bowiem tylko jedną polską stronę na jego temat (www.imiona.net.pl). Gdyby ktoś wiedział więcej o tym świętym, proszę napisać, z góry dzięki. PS. Mam nadzieję, że w dobrym dziale umieściłem temat :)
Źródło: alk1b40.nastolatek.pl/forum/viewtopic.php?t=14597Temat: Imiona do bierzmowania.
Witam. Do Piątku musze napisać życiorys patrona którego imię chcę przyjąć na bierzmowaniu. Musze napisać całą A4, dużo szukałem tego w necie, owszem jest, ale bardzo mało. Znacie jakieś strony na których znajde imiona patronów i osób świętych?
Źródło: forumpc.pl/index.php?showtopic=46709


Temat: Całej tutejszej gminie życzenia składa Basmanow
...we wszystkich krajach katolickich 29 września święto kościelne dotyczy tego samego świętego, a Michał (polski), Miguel (hiszpański), czy Michael (angielski) to dokładnie to samo imię odpowiadające tej samej postaci religijnej, w tym przypadku Archanioł Michał. Choć anglikanie nie uznawali Watykanu, ale kontynuowali nadawanie dzieciom imion... Z tym że formalnie biorąc, były to imiona po matce, ojcu, dziadku, stryju, babce itd a nie imiona patronów kanonizowanych przez Watykan. Dlatego nie nadawano imion osób kanonizowanych po roku 1536. Przejęta od Watykanu spuścizna kulturowa, miedzy innymi tłumaczenie Biblii rozróżniające między Josef - zarządca faraona a Joseph - opiekun Chrystusa, nie ewoluowała i nie podlegała judaizacji w odróżnieniu od wszystkich języków na kontynencie europejskim . W ten sposób nie tylko poczet świętych, ale i nazwy wielu postaci...
Źródło: forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?t=16867© 2009 Jelcz T120 PKS Nowy Sącz.

Strona startowa jack horner freebit